3 Eylül 2008 Çarşamba

"Abla", önceki gece fırtına eşliğinde uykuya vardığını hatırlar, muhteşem! Vampirler fırtınadan hoşlanmaz!


Ege'de fırtınanın evine kapadığı "abla", gün doğarken beliren sessizliği yadırgar, uyanır. Bir gece önce, ortalığı alt üst eden, verandanın bir duvarı boyunca asılı boncuklu panonun boncuklarını döküp saçan fırtınaya binlerce kez teşekkür ederek daldığı deriiiiiin, uzuuuuun, sakiiin uykusundan, günlerdir ilk kez kendi istek ve iradesiyle, yavaaaşça sıyrılır.

Sessizliğin nedenini araştırdığında, önceki gece fırtına eşliğinde uykuya vardığını hatırlar, muhteşem! Vampirler fırtınadan hoşlanmaz!

Site toplantısında, ortaklardan birinin …acaba, gece Jandarma mı dolaşsa?.. diyerek ürkek biçimde dile getirdiği öneri, yazık ki, gündüzlerini uykuda geçiren vampirlerin, üç evin bir ya da ikisinde konuşlanmaları yüzünden ortaklardan kabul görmez. Dahası vampirler, genelde çalışan ana babaların biz yararlanamıyoruz, bari çocuklar denizden faydalansın diyerek büyükanne, büyükbabalarına bırakıldıklarından, “abla” bîçare ortakların şikâyet bir yana, bu güruha söz dahi geçirebildiklerinden şüphelidir.

En kötüsü, vampirlerin, araba ve motosikletlerle yarışırken neden oldukları, son bir tanesi ölümlü kazalar iken, en iyisi “abla”nın evinin karşısındaki çocuk parkında, az ötede plajda, iskelelerde gece yarısından sonra yaptıkları “âlemler”! Toplantıda …ellerinde şişelerle… diye tanımlanıp, sınırsız enerjilerinin spora, şuna buna yönlendirilmesi önerilen ve elbette duymazdan gelinen vampir tayfası, kliması olmadığından camları açık uyuma dışında seçeneği olmayan “abla”nın odasından, uykusunun ortasından, araba ve motosikletlerin mekanik feryatları arasında, insan sesi olduğu tartışılır çığlıklarla geçer, geçer, geçergün doğumuna dek!

Verandanın, “abla”nın ayak ucundan görünen duvarı pembeleşirken âlem, iskelelerden denize, deniz banyosundan çok deniz kazasını andıran seslerle feryat figan atlamalar ardından güneş yükselirken bir sonraki gece için güç toplamak üzere evlere dağılıp ortadan yok olmalarıyla sona erer.

Bu konudaki gönülsüz şikâyetlere; …Kapı’dan da geliyorlar, başka sitelerden, parasıyla değil mi deyip, giriş ücretini ödeyip Kontrol’den geçiyorlar… Onlar da çok gürültü yapıyorlar… diyerek bir alt başlık daha açılmasına karşın “abla”, en etkili vampir mücadele yönteminin şöyle sıkı bir fırtına olduğuna emin!


1 yorum:

senbilirsinabla dedi ki...

Verandanın, “abla”nın yatağının ayak ucundan görünen duvarı pembeleşirken âlem, iskelelerden denize, deniz banyosundan çok deniz kazasını andıran seslerle feryat figan atlamalar ardından, güneş yükselirken, bir sonraki gece için güç toplamak üzere evlere dağılıp ortadan yok olmalarıyla sona erer.